O Mayalove Handmade

Mayalove

Mayalove

Mayalove to projekt prezentujący nasze wielkie pasje do włóczki, materiałów i do drewna. Powstał całkiem niedawno, choć zainteresowanie ręcznie robionymi przedmiotami jest z nami od dawna. Inspiracje czerpiemy każdego dnia z otaczającego nas świata, zarówno jest to odpowiedni czas w roku, jak również  chęć stworzenia nowego przedmiotu i podzielenia się nim ze światem. Realizujemy przedmioty codziennego użytku, części ubioru takie jak: kominy, czapeczki, butki czy opaski na szydełku oraz zabawki zrobione na szydełku dla dzieciaków.

Szydełko

Pracę z szydełkiem zaczęłam zupełnie przypadkowo. Kiedy urodziła nam się córeczka, chciałam by miała niepowtarzalne zabawki, różne od tych produkowanych na masową skalę. I udało się niemalże każda nowa zabawka jest ulubieńcem naszej córki. Okazało się, że nie tylko dla niej, ale i naszym znajomym bardzo spodobały się szydełkowe zabawki. Dlatego z dnia na dzień poznawałam kolejne tajniki szydełka, co przynosiło całkiem ciekawe realizacji. Teraz każda pierwsza zabawka jest momentalnie zabierana przez Najmłodszą i przez długo czas jest ona numerem jeden.

Drewno

Z drewnem mamy kontakt niemalże wszędzie, w mniejszym lub większym stopniu. Często drewno jest podstawą wystroju naszych mieszkań. Przygodę z drewnem zacząłem bardzo dawno temu, jeszcze będąc dzieckiem, z czasem narzędzia stawały się coraz bardziej cięższe, więc i projekty były dokładniejsze i ciekawsze. Obecnie praca z drewnem to eksperymenty w postarzaniu drewna, przygotowywaniu projektów dekoracyjnych. Inspirację czerpię z natury, projekty mają wprowadzić trochę naturalności w nowoczesnym stylu do naszych domów.

 

Wszelkie prace znajdujące się na blogu Mayalove są naszego autorstwa!